Mülteciler için sahne alacaklar

0tohav0Kardeş Türküler, Cavit Mürteza, Luxus, Cümbüş Cemaat, Enzo Ikah gibi müzisyenler mültecilere ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak, yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV) tarafından organize edilecek dayanışma konserinde bir araya gelecek. Konser, 29 Haziran Cumartesi günü, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

1994 yılında kurulan, 2009 yılından bu yana da mültecilerin ve sığınmacıların temel ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapan Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı (TOHAV), 62’ince kez gerçekleştirilecek Dünya Mülteciler Günü’nde, mültecilere ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak, yaşadıkları sıkıntılara dikkat çekmek amacıyla bir dayanışma konseri organize edecek. Mültecilere ve sığınmacılara, imkanlar dahilinde, tıbbi ve hukuki destek sunan TOHAV’ın Uluslararası Dünya Mülteciler Günü Özel Konseri’nde Kardeş Türküler, Cavit Mürteza, Luxus, Cümbüş Cemaat ve Kongolu Müzisyen Enzo Ikah sahne alacak.

 

0tohavvvTürkiye’nin, korku ve belirsizlik içinde ülkelerini terk eden sığınmacılar için güvenli bir liman olmasını hedefleyen TOHAV’ın konseri, 29 Haziran Cumartesi günü, Şişli Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Geliri mülteci ve sığınmacılara tıbbi destek sağlamak üzere kullanılacak konserin biletleriyse 30 ve 20 TL’den Biletix’te satışa sunulacak.

 

Tarih: 29 Haziran 2013
Yer: Şişli Kent Kültür Merkezi

Saat: 19:00

 

Toplum ve Hukuk Araştırmaları Vakfı

T: +90 212 293 47 70-71 
F: +90 212 293 47 72 
W: http://tohav.org

 

Read Previous

Afgan Mülteciler: Suriye’li mültecilere sağlanan sağlık hizmetini istiyoruz

Read Next

Mülteci-DER’den 20 haziran etkinlikleri